Компанія «Три Ведмеді» змогла визнати недійсною реєстрацію торговельної марки «Каштан» для морозива у зв’язку з її перетворенням на загальновживане поняття [IP Практика]

визнати недійсною реєстрацію торговельної марки «Каштан» для морозива

Рішення господарського суду м. Києва від 18 червня 2020 р. у справі № 910/6518/19

Обставини справи
▪️Хладопром зареєстрував торговельну марку «Каштан» для товару «морозиво» у 30 класі МКТП.
▪️Три Ведмеді звернулось до господарського суду м. Києва з позовом до Хладопрому про припинення дії свідоцтва на знак для товарів і послуг «Каштан» внаслідок визнання позначення «Каштан» загальновживаним щодо товару класу 30 МКТП «морозиво».

Позиція Три Ведмеді
▪️Хладопром є власником свідоцтва України на знак для товарів і послуг «Каштан», проте позначення «Каштан» стало загальновживаним для 30 класу МКТП після дати подання заявки на його реєстрацію, оскільки останнє, зокрема, використовується як назва товару фахівцями відповідних галузей виробництва та споживачами, застосовується як назва одного і того ж товару великою кількістю виробників.
▪️після подання заявки на реєстрацію позначення «Каштан» використовувалося декількома виробниками.
▪️Хладопром не укладав ліцензійні договори з усіма виробниками морозива «Каштан», що свідчить про загальновживаність даного позначення.

Позиція Хладопрому
▪️Втрата розрізняльної здатності позначення можлива лише до дати подання заявки, а не після.
▪️Свідоцтво пройшло перевірку на відповідність умовам надання правової охорони відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».
▪️Знак «Каштан» не є загальновживаним, а визнано судом добре відомим позначенням в Україні в 30 класі МКТП товар — морозиво з 29.09.2000 року за ТОВ «Хладопром».
▪️Позивачем не доведено, що після 22.02.1999 позначення «Каштан» застосовувалось як назва товару «морозиво» різними виробниками морозива тривалий час.
▪️Позивачем не доведено, що позначення «Каштан» (після дати подання заявки — 22.02.1999) стало загальновживаним позначенням товару «морозиво» певного виду, внаслідок його тривалого використання різними виробниками, а у працівників та споживачів сформувався стійкий і нерозривний зв`язок між позначенням «Каштан», що використовується як назва товару та товаром з усіма  притаманними йому ознаками, властивостями і якостями.

Позиція господарського суду
🔹Матеріали справи свідчать про те, що споживачі добре обізнані з тим, що морозиво, назва якого містить слово «Каштан», випускається в Україні різними виробниками, причому значною кількістю виробників, і обирають конкретне морозиво «Каштан», яке вони хочуть придбати (серед іншого морозива «Каштан»), не за назвою «Каштан», а за іншими елементами упакування, в першу чергу за торговельною маркою виробника.
🔹Позначення «Каштан» стало загальновживаним для позначення товарів певного виду — певний вид морозива пломбір в шоколадній глазурі, що має притаманні саме йому властивості, внаслідок його тривалого використання різними виробниками, а у споживачів та фахівців відповідної галузі сформувався стійкий зв`язок між позначенням «Каштан», що використовується як назва товару, та товаром — певний вид морозива пломбір в шоколадній глазурі, що має притаманні саме йому властивості.
🔹Знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №19356 є таким, що складається лише з позначень, що є загальновживаними позначеннями для товарів чи послуг, для яких його зареєстровано, зокрема, морозива, станом на 22.02.1999 — дату подання заявки № 99020539.

Висновки
⚖️ Позовні вимоги ТОВ «Три Ведмеді» задоволено, дію свідоцтва України № 19356 на знак для товарів і послуг «Каштан» припинено внаслідок визнання позначення «Каштан» загальновживаним щодо товару класу 30 МКТП «морозиво».
ТОВ «Хладопром» не погодилось з таким рішенням і подало апеляційну скаргу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Задати запитання

Якщо ви хочете отримати безкоштовну консультацію, заповніть форму нижче, і ми зв’яжемось з вами.