Реєстрація торгової марки

Реєстрація торгової марки (ТМ), логотипу, бренду, слогану зробить ваш бізнес впізнаваним і допоможе споживачеві обрати саме ваші товари і послуги серед конкурентів.

Ми надаємо консультаційну та практичну допомогу в реєстрації торгової марки, логотипу, бренда, слогана на території України у відповідності з чинним законодавством і допоможемо вам отримати свідоцтво на знак для товарів і послуг.

Переваги реєстрації торгової марки

​​• виділить вашу компанію серед конкурентів
• додасть позитивного іміджу і престижу вашій компанії
• надасть ексклюзивне право використовувати назву товару або послуги на ринку
• послужить юридичним захистом
• охоронятиме ваші товари і послуги від незаконних імітацій
• стане надійним капіталовкладенням, здатним приносити прибуток
• надасть можливість зареєструвати домен .UA

Зареєструвати торгову марку

Зв’яжіться з нами зручним для вас способом, щоб зареєструвати торгову марку!

Що може бути зареєстроване як торгова марка

  • Словесні позначення (власні імена, літери, цифри, зображувальні та об’ємні позначення, кольори та комбінації кольорів та інші позначення або їх комбінації, виконані у будь-якому кольорі чи поєднанні кольорів)
  • Зображувальні позначення (різні зображення, малюнки, символи, що мають певні ознаки, побічно пов`язані з виробником товарів або особою, яка  надає послуги)
  • Комбіновані позначення (композиція словесних або літерних елементів та зображувальних елементів, виконаних на площині)
  • Тривимірні позначення (тривимірні або об’ємні зображення)

Процедура реєстрації торгової марки в Україні

Реєстрація торгової марки в Україні здійснюється Укрпатентом.

Процедура реєстрації ТМ складається з наступних етапів:

Етап №1. Пошук. Необов’язковий, але дуже важливий етап, так як для отримання правової охорони торгова марка повинна відповідати певним умовам. Однією з необхідних умов є унікальність торгової марки, вона не повинна бути схожа на інші знаки для товарів і послуг, вже зареєстровані або заявлені на реєстрацію іншими особами щодо аналогічних товарів або послуг. Професійно проведений пошук дозволяє забезпечити себе від ризику використання «чужих» торгових марок і уникнути втрати часу і грошових коштів.

Етап №2. Подання заявки. В Укрпатент подається комплект документів — заявка на реєстрацію знаку для товарів і послуг, що містить перелік товарів і послуг, щодо яких вимагається охорона, зображення знака, відомості про заявника, адреса для листування, на який патентне відомство направляє юридично значимі повідомлення та інші відомості. Від дати подання заявки відраховується термін дії торгової марки.

Етап №3. Формальна експертиза. На цьому етапі патентне відомство перевіряє наявність всіх необхідних документів і правильність їх оформлення.

Етап №4. Основний етап — кваліфікаційна експертиза. Патентне відомство здійснює перевірку торгової марки умовам охороноздатності. За результатами експертизи може бути прийнято рішення про реєстрацію, або, якщо у експерта є підстави для повної або часткової відмови в реєстрації, то в цьому випадку заявнику надсилається повідомлення про попередню відмову. У разі подання відповідного повідомлення у заявника є право надати свої доводи на користь реєстрації знака. Після розгляду доводів заявника експерт приймає остаточне рішення — про реєстрацію товарного знака або про відмову в реєстрації (повному або частковому). У разі повної відмови експертиза заявки закінчується направленням заявнику рішення про відмову в реєстрації.

Етап №5. Реєстрація торгової марки. Якщо за результатами розгляду заявки прийнято рішення про державну реєстрацію знаку для товарів і послуг, то на підставі цього рішення і за умови оплати заявником державного мита за видачу свідоцтва та збору за публікацію, проводиться внесення відомостей про торгову марку і його власника до державного реєстру, а правовласнику видається свідоцтво.

Термін реєстрації торгової марки

В середньому, термін реєстрації становить 18-20 місяців.
Якщо експертиза проходить без запитів і повідомлень Укрпатенту, то рішення про реєстрацію може бути отримано і через 18 місяців з дати подачі заявки. Якщо ж за заявкою ведеться листування (відповіді на запити та повідомлення), то термін реєстрації відповідно збільшується.

Вартість реєстрації торгової марки

Оплата за реєстрацію торгової марки здійснюється в три етапи (пошук, подача заявки, реєстрація).

1. Пошук (перед подачею заявки):
Адміністративна послуга Укрпатенту — 864 грн. за один клас
Наші послуги з пошуку на тотожність і схожість — 600 грн.

2. Подача заявки:
Реєстраційний збір — 1 000 грн. за один клас + 1 000 грн. за кожен наступний.
Наші послуги — 3000 грн. (входить оформлення і подача заявки, ведення діловодства до отримання остаточного рішення, листування з відомством з формальних питань, відстеження термінів, своєчасне інформування заявника.

3. Реєстрація торгової марки (оплачується після отримання рішення про реєстрацію — приблизно через 18 місяців після подачі заявки):
Збір за публікацію — 150 грн. за один клас + 150 грн. за кожен наступний клас.
Державне мито за видачу свідоцтва — 85 грн.
Наші послуги — 500 грн.

Строк дії торгової марки

Строк дії торгової марки складає 10 років, але при умові своєчасної оплати збору кожні десять років за продовження строку, такий строк стає необмеженим. Збір за продовження торгової марки оплачується в останні шість місяців дії знака. Детальніше про продовження строку читайте у статті.

Перелік документів та інформації, необхідних для подачі заявки на реєстрацію торгової марки

1. Зображення знаку, що подається;
2. Реквізити заявника (прізвище, ім’я, по-батькові (найменування), адреса);
3. Перелік товарів і послуг, для яких планується використання торгової марки;
4. Довіреність.

Не знайшли відповіді на своє запитання?

Зв’яжіться з нами, щоб отримати безкоштовну консультацію по реєстрації торгової марки!

Поділитися з друзями: