Розробка комп’ютерної програми без документального оформлення

Розробка-комп`ютерної-програми-без-документального-оформлення

Випадки при розробці комп'ютерної програми без документального оформлення

Замовник доручає розробнику написання комп’ютерної програми.

Усно домовилися, що після створення комп’ютерної програми вони підпишуть усі необхідні документи і майнові права на створену комп’ютерну програму перейдуть до замовника, за програмістом залишаться лише особисті немайнові права.

Після створення комп’ютерної програми розробник відмовляється підписувати документи

Давайте розберемося, що відбудеться у даній ситуації. Чи зможе замовник самостійно використовувати комп’ютерну програму після її створення?

Відносно особистих немайнових прав зазначу лише, що вони є невід’ємними від особи творця, тому будуть належати розробнику. Зокрема, розробник зможе вимагати визнання свого авторства, вимагати збереження цілісності твору і протидіяти будь-якому перекрученню, спотворенню чи іншій зміні твору або будь-якому іншому посяганню на твір, що може зашкодити честі і репутації автора тощо. Вказані права не можуть бути передані (відчужені) іншим особам (є винятки, але у даному кейсі це немає значення).

Однак, для замовника, з економічної точки зору, цінність мають майнові права. Майнові права він зможе вводити в господарський обіг і отримувати дохід. Це означає, що правовласник може використовувати комп’ютерну програму, надавати дозвіл (ліцензію) на використання комп’ютерної програми або відчужити її іншим особам.

Висновок на основі чинноого законодавства України

Майнові права у даному випадку можуть належати як замовнику так і розробнику (автору)

Належність майнових прав тій чи іншій особі визначається договором замовлення.

Оскільки у даному випадку між замовником і розробником договір замовлення не підписувався, майнові права будуть належати їм спільно. Це означає, що замовник не зможе використовувати комп’ютерну програму самостійно. Для її використання він повинен отримати у розробника дозвіл.

Такий розвиток подій, мабуть, не влаштує жодного замовника, тому для уникнення подібних ситуацій, замовнику слід подбати про підписання договору з розробником з моменту досягнення з ним усіх істотних умов.

Розробка-комп`ютерної-програми-без-документального-оформлення

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Задати запитання

Якщо ви хочете отримати безкоштовну консультацію, заповніть форму нижче, і ми зв’яжемось з вами.