Торгова марка

Торгова марка (торговельна марка, товарний знак, знак для товарів і послуг, англ. trademark) – позначення, знак за яким товари та послуги одних осіб відрізняються від товарів та послуг інших осіб.

Торгова марка стає об’єктом правової охорони після реєстрації. Обсяг правової охорони, що надається, визначається зображенням знака та переліком товарів і послуг, внесеними до Державного реєстру, і засвідчується свідоцтвом з наведеним у ньому копією внесеного до реєстру зображення знака та переліком товарів і послуг.

Ніхто не має права використовувати торгову марку без згоди правовласника, який може використовувати її, як самостійно, так і забороняти використання іншим особам.

Навіщо реєструвати торгову марку?

​​• виділить вашу компанію серед конкурентів
• додасть позитивного іміджу і престижу вашій компанії
• надасть ексклюзивне право використовувати назву товару або послуги на ринку
• послужить юридичним захистом
• охоронятиме ваші товари або послуги від незаконних імітацій
• стане надійним капіталовкладенням, здатним приносити прибуток
• надасть можливість зареєструвати домен .UA

Об'єкти, які можуть бути зареєстровані як торгова марка

  • Словесні позначення (власні імена, літери, цифри, зображувальні та об’ємні позначення, кольори та комбінації кольорів та інші позначення або їх комбінації, виконані у будь-якому кольорі чи поєднанні кольорів)
  • Зображувальні позначення (різні зображення, малюнки, символи, що мають певні ознаки, побічно пов’язані з виробником товарів або особою, яка  надає послуги)
  • Комбіновані позначення (композиція словесних або літерних елементів та зображувальних елементів, виконаних на площині)
  • Тривимірні позначення (тривимірні або об’ємні зображення)

Юридичні дії з торговими марками

Реєстрація торгової марки є невід’ємною частиною ведення будь-якого успішного бізнесу. Здійснивши реєстрацію торгової марки, правовласник отримує правову охорону належного йому позначення. З моменту реєстрації жодна особа не вправі використовувати зареєстровану торгову марку без згоди правовласника.

Власник може використовувати торгову марку як самостійно, так і передати право на її використання іншій особі, а також заборонити використання торгової марки іншим особам.

Реєстрація торгової марки надає право власнику заборонити використання торгової марки іншим особам.

Стандартний строк реєстрації складає 15-16 місяців з дня подачі заявки на реєстрацію торгової марки.

Детальніше з реєстрацією торгової марки в Україні ви можете ознайомитися в статті.

Передача прав на торгову марку передбачає перехід майнових права на торговельну марку від власника до іншої особи.

Власник може відчужити виключні майнові права на торгову марку іншій особі. У такому разі сторони укладають договір про передачу виключних прав на торговельну марку. Якщо ж власник торговельної марки хоче отримувати винагороду за використання його торговельної марки, йому слід укласти ліцензійний договір, за яким він передасть торговельну марку у користування і отримуватиме за це певну плату.

Детальніше про передачу прав на торговельну марку Ви можете ознайомитися у нашій статті.

Строк дії свідоцтва на знак для товарів і послуг (торгової марки) складає 10 років. Відлік цього строку починається не з моменту отримання свідоцтва, а з дати подання заявки на реєстрацію торгової марки.

Не раніше ніж за 6 місяців до дати припинення його дії, власник свідоцтва або його довірена особа можуть продовжити дію свідоцтва на торгову марку на наступні 10 років.

Для продовження дії свідоцтва необхідно подати відповідне клопотання до патентного відомства і сплатити збір.

Будь-яке посягання на права власника свідоцтва, в тому числі вчинення без згоди власника свідоцтва дій, що потребують його згоди, та готування до вчинення таких дій, вважається порушенням прав власника свідоцтва.Порушенням прав власника свідоцтва вважається також використання без його згоди в доменних іменах.

На вимогу власника свідоцтва таке порушення повинно бути припинено, а порушник зобов’язаний відшкодувати власнику свідоцтва заподіяні збитки. Власник свідоцтва може також вимагати усунення з товару, його упаковки незаконно використаного знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати, або знищення виготовлених зображень знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати. Вимагати поновлення порушених прав власника свідоцтва може за його згодою також особа, яка придбала ліцензію.

Нам довіряють свою інтелектуальну власність

Залишились запитання?

Отримайте безкоштовну консультацію по Вашій торговій марці

Вам також може бути цікаво

Поділитися з друзями: