Відповідальність за неправомірне використання торговельної марки

Будь-які спроби використати торговельну марку не отримавши згоди правовласника є порушенням закону. Продукція, що випускається під чужою торговельною маркою є контрафактною, а за незаконне використання торговельної марки порушник несе юридичну відповідальність.

За порушення прав на торговельну марку передбачена цивільно-правова, адміністративна і кримінальна відповідальність.

Цивільно-правова відповідальність полягає у відшкодуванні порушником збитків правовласнику торговельної марки.

Адміністративна відповідальність передбачена за незаконне використання торговельної марки. В цьому випадку на порушника державою накладається штраф у розмірі від 170 до 3400 грн. При цьому, розмір завданої порушником матеріальної шкоди повинен бути меншим ніж 22 700 грн., а у разі перевищення цієї суми настає кримінальна відповідальність.

Кримінальна відповідальність. За незаконне використання торговельної марки, якщо це завдало матеріальної шкоди у розмірі від 22 700 грн. до 226 999,99 грн. настає покарання у вигляді штрафу від 17 000 до 68 000 грн. 

Якщо незаконне використання торговельної марки вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або завдали матеріальної шкоди у великому розмірі, порушник понесе покарання у вигляді штрафу від 51 000 до 170 000 грн. Станом на квітень 2021 року великий розмір матеріальної шкоди становить понад 227 000 грн.

Найбільш суворе покарання передбачене за незаконне використання торговельної марки службовою особою з використанням службового становища або організованою групою, або якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі. Особливо великий розмір станом на сьогодні складає понад 2 270 000 грн. 

Незалежно від того чи до порушника буде застосована адміністративна або кримінальна відповідальність правовласник може вимагати притягнення порушника до цивільно-правової відповідальності, адже він перш за все зацікавлений у відшкодуванні власних збитків.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Задати запитання

Якщо ви хочете отримати безкоштовну консультацію, заповніть форму нижче, і ми зв’яжемось з вами.