Як вибрати класи для реєстрації торговельної марки

Дуже важливо! Ваша торговельна марка отримає правову охорону лише для тих товарів і послуг, які будуть зазначені у свідоцтві. 

Тож, щоб отримати правову охорону для товарів і послуг, які ви продаєте, потрібно правильно їх визначити і віднести до певного класу згідно з міжнародною класифікацією товарів і послуг. В мережі частіше зустрічається скорочена абревіатура класифікації — МКТП. 

Так от, МКТП містить 45 класів. З них 34 класи — товари, 11 — послуги. Класифікація щороку доповюється і змінюється, тож перед подачею торговельної марки на реєстрацію потрібно перевірити актуальність віднесення певного товару чи послуги до визначеного класу.

Класифікатор можна подивитись тут: https://nice.uipv.org. У класифікаторі є перелік класів з пояснювальними примітками, перелік товарів і послуг за класами за алфавітом, пошук. 

Спочатку шукаємо за ключовими словами. Наприклад, потрібно знайти до якого класу належить піжама. Вбиваю в пошук слово «піжам». Останню букву навмисно не вказую, щоб максимально охопити всі слова за таким запитом. Або пишемо слова в множині. Напишете «піжама», пошук не видасть жодного результату.

Можна відразу переглянути перелік товарів і послуг за класами і вибрати ті товари і послуги, які вам підходять.

Розглянемо приклад вибору класів для реєстрації торговельної марки для одягу. 

За загальним правилом, щоб надати правову охорону торговельній марці для одягу вам потрібно обрати 25 клас. Однак, як ви побачите, у цьому класі є не лише одяг, у ньому ще містяться взуття і наголовні убори. Тому, якщо ви не плануєте продавати взуття і наголовні убори, вибирайте лише одяг — куртки, спідниці, сорочки, штани… Повний перелік дивіться у класифікаторі.

Зверніть увагу, якщо ви займаєтесь індивідуальним пошивом, то 25 клас не охоплює цю послугу. Індивідуальний пошив відноситься до 40 класу МКТП.

І ще одне, якщо крім продажу одягу власного виробництва ви займаєтесь продажем одягу інших брендів, вам потрібно реєструвати торговельну марку ще для 35 класу. 

В кожному випадку треба ретельно перевірити товари і послуги, яким вихочете надати правову охорону.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Задати запитання

Якщо ви хочете отримати безкоштовну консультацію, заповніть форму нижче, і ми зв’яжемось з вами.